PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Uznanie dla Marka Wasiaka

NRL/ms
09-12-2014, 11:32
Uznanie dla Marka Wasiaka Marek Wasiak odznaczony
Prezydent Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom Naczelnej Izby Lekarskiej. Wśród siedmiu wyróżnionych znalazł się jeden lekarz dentysta. Jest nim Marek Wasiak, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W imieniu Bronisława Komorowskiego aktu dekoracji dokonał doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Piróg. Wręczenie odznaczeń państwowych odbyło się 6 grudnia 2014 r. podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie, związanej z 25-leciem odrodzonego samorządu zawodowego polskich lekarzy i lekarzy dentystów

Kim jest uhonorowany lekarz dentysta? Marek Wasiak jest członkiem Okręgowej Rady Lekarskiej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim, delegatem na Zjazd.

Pełni funkcję skarbnika ORL. W piątej kadencji był przewodniczącym Komisji Stomatologicznej ORL, przewodniczącym Komisji ds. prawa wykonywania zawodu, jak również członkiem Komisji ds. negocjacji z NFZ.

"Jest wzorem dla lekarzy i lekarzy dentystów, cieszy się olbrzymim zaufaniem, o czym świadczą jego wybory na delegata. Jest inicjatorem i organizatorem szkoleń w ramach kształcenia ustawicznego dla wszystkich lekarzy członków izby lekarskiej" - informuje NRL.

Marek Wasiak aktywnie działa w Oddziale Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego - przez dwie kadencje jako wiceprezes, a od tego roku jako prezes oddziału, dbając o kształcenie lekarzy stomatologów. Uczestniczył w przygotowywaniu i wdrażaniu programu profilaktyki próchnicy dla dzieci i młodzieży w Gorzowie Wielkopolskim, finansowanym z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego i EOG.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Marek Wasiak   OIL w Gorzowie Wlkp.   nagrody   próchnica dzieci   edukacja   NRL  

POLECAMY W SERWISACH