PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Uśmiech dziecka” w Skarżysku – Kamiennej

js
25-02-2016, 11:47
„Uśmiech dziecka” w Skarżysku – Kamiennej w Skarżysku Kamiennej chronią uśmiech dziecka (foto: pixabay)
Używając modnego sformułowania można mówić o dobrej zmianie. Mnożą się inicjatywy, dzięki którym uśmiech dziecka będzie nie tylko beztroskim ale i zdrowym. Jedna z nich urodziła się w Skarżysku – Kamiennej.

 „Uśmiech dziecka” w Skarżysku Kamiennej jest inicjatywą, za którą stoją – w dobrym tego słowa znaczeniu - Przychodnia Twoje Gabinety i urząd miasta. Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Skarżyska Kamiennej, Konrad Krönig.

Projekt polega na udziale dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych w Skarżysku – Kamiennej w lekcji, w czasie której zapoznawane będą z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej. Wykonywany będzie także instruktaż prawidłowego mycia zębów. Nie koniec na tym. Przewidziane są wizyty adaptacyjne w gabinecie stomatologicznym, w trakcie których pierwszoklasiści zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami stomatologii, poznają narzędzia pracy dentysty. Młodzi pacjenci mogą – w obecności rodzica – uczestniczyć również w bezpłatnym przeglądzie dentystycznym.

Zachętą do dbałości o higienę jamy ustnej mają być dyplomy uczestnictwa i specjalne diagramy do odznaczania systematycznego mycia zębów. Na zakończenie akcji wśród jej uczestników rozlosowane zostaną upominki ufundowane przez prezydenta miasta.

Więcej: um.skarzysko.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH