PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uruchomiliście gabinet w szkole? ŁOW NFZ chce o tym wiedzieć.

ws
12-02-2016, 08:21
Uruchomiliście gabinet w szkole? ŁOW NFZ chce o tym wiedzieć. Kto uruchomił gabinet stomatologiczny w szkole (foto: pixabay)
Wydział Świadczeń Opieki Zdrowotnej Łódzkiego OW NFZ zwrócił się z prośbą  do świadczeniodawców, którym udało się uruchomić gabinety w placówkach szkolnych o przekazanie informacji, dotyczącej gotowości do  realizacji  świadczeń  stomatologicznych w szkole.

Lakoniczna informacja odnosi się do programu "Zielone światło dla nowych gabinetów stomatologicznych w szkołach". Tym światłem miało być zarządzenie prezesa NFZ z 27 sierpnia 2015 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne. Jak wiadomo, lokalizacja gabinetu stomatologicznego na terenie szkoły jest dodatkowo punktowana przy ubieganiu się o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Celem zmian miało być zwiększenie dostępności do świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży, a tym samym prowadzenie skutecznej profilaktyki stomatologicznej u najmłodszych pacjentów. Zarządzenie przewiduje, że w przypadku świadczeniodawców ubiegających się o zawarcie umowy w zakresach: świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia i świadczenia ogólnostomatologiczne - dodatkowo punktowane są oferty tych świadczeniodawców, którzy prowadzą gabinet stomatologiczny na terenie szkoły.

- Liczymy, że dzięki zarządzeniu uda się uruchomić szkolne gabinety  szczególnie w tych oddziałach wojewódzkich, w których dostępność do świadczeń stomatologicznych w szkołach jest niewystarczająca – mówił po podpisaniu zarządzenia prezes NFZ Tadeusz Jędrzejczyk.

Czy nadzieje te są uzasadnione? Po części będzie wiadomo po wyniku odezwy Wydziału Świadczeń Opieki Zdrowotnej Łódzkiego OW NFZ, jednak już sam wystosowania takiego apelu świadczy o tym, że do Funduszu nie napływają gremialnie wnioski o zawarcie lub o skorygowanie kontraktu ze względu na fakt uruchomienia gabinetu dentystycznego w szkole.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH