PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uniwersytecka Klinika Stomatologii w Krakowie bez kontraktu na protetykę i stomatologię dziecięcą

rynekzdrowia.pl/GW
07-07-2014, 11:47
Uniwersytecka Klinika Stomatologii w Krakowie bez kontraktu na protetykę i stomatologię dziecięcą Uniwersytecka Klinika Stomatologii w Krakowie bez kontraktu na protetykę i stomatologię dziecięcą (fot. Google Maps)
Uniwersytecka Klinika Stomatologii w Krakowie nie będzie świadczyć gwarantowanych usług stomatologicznych z zakresu protetyki i stomatologii dziecięcej. NFZ uznał, że lepsze od uniwersyteckich klinik są zwykłe przychodnie i gabinety.

Dla UKS to nie koniec nieszczęść. NFZ okroił również kontrakt placówki na leczenie chirurgiczne i periodontologiczne.

- Taka sytuacja ogranicza lub wręcz uniemożliwia wielu osobom potrzebującym specjalistycznej opieki stomatologicznej dostęp do Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej oraz stwarza realne zagrożenie dla ciągłości procesu kształcenia przed- i podyplomowego lekarzy w tej jednostce - mówi Maciej Rogala, rzecznik prasowy Collegium Medicum UJ. - Fundusz w postępowaniu kontraktowym nie uwzględnił faktu, że UKS kształci przyszłe kadry medyczne i prowadzi badania naukowe służące dalszemu rozwojowi stomatologii.

W klinice zatrudnionych jest 169 lekarzy stomatologów (w tym 88 nauczycieli akademickich) i 65 specjalistów. Na NFZ, bazującym na algorytmach przyznawania kontraktów, wrażenia nie robiła liczba specjalistów i profesorów. Dodatkowe punkty były za to, czy ci świetni specjaliści pracują też po południu, w soboty i ile godzin. A na tych polach UKS np. w protetyce poległa. W kategorii dostępność zdobyła tylko pięć punktów - zwycięzcy aż 20. Klinika drogo też wyceniła swoje usługi, przez co straciła kolejne punkty. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH