PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Uczestnik wielu spotkań z lekarzami dentystami na czele NFZ?

ms
18-12-2013, 16:49
Uczestnik wielu spotkań z lekarzami dentystami na czele NFZ? Marcin Pakulski p.o. prezesa NFZ (foto: Fotolia/PTWP)
Agnieszka Pachciarz odwołana została ze stanowiska prezesa NFZ. Tymczasowo zastępować miałby ją Marcin Pakulski, wiceprezes NFZ do spraw medycznych, z racji pełnionego stanowiska uczestnik wielu spotkań z przedstawicielami środowiska lekarzy - dentystów.

Kilka dni temu Marcin Pakulski przysłuchiwał się podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia raportowi ministra zdrowia na temat funkcjonowania dostępności i finansowania opieki stomatologicznej ze środków publicznych. Marcin Pakulski miał okazję wysłuchać wielu cierpkich słów na temat braku efektywnych działań ze strony resortu, które mogłyby skutkować poprawą stanu uzębienia Polaków. 

Można być pewnym, że po takim spotkaniu nawet fakt przyjęcia przez posłów z Komisji Zdrowia sprawozdania Ministerstwa Zdrowia na temat funkcjonowania dostępności i finansowania opieki stomatologicznej ze środków publicznych, nie utwierdziła p.o. szefa Funduszu, że wszystko funkcjonuje poprawnie. Tym bardziej, że pod koniec listopada 2013 r. odbyły się w Centrali NFZ rozmowy przedstawicieli Komisji Stomatologicznej NRL z kierownictwem Funduszu. Ze strony NFZ udział brał w nich ówczesny wiceprezes NFZ Marcin Pakulski, chociaż trzeba pamiętać, że w centrali Funduszu ekspertem od spraw stomatologii jest lekarz dentysta Katarzyna Maślińska.

Marcin Pakulski uczestniczył także w październikowym spotkaniu przedstawicieli NFZ z reprezentantami Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej.

Podczas tych spotkań omawiano m.in. projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego oraz plany NFZ w zakresie kontraktowania i aneksowania umów.

Marcin Pakulski nie będzie mógł powiedzieć, że sprawy stomatologii nie są mu bliżej znane i potrzebuje trochę czasu na analizę sytuacji, gdyż był on ze strony publicznego płatnika jednym z podstawowych graczy w debatach nad funkcjonowaniem stomatologii w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Karty na 2014 r. i tak zostały już rozdane i żadnej rewolucji w kontraktowaniu nie należy się spodziewać.

Informację o tej kandydaturze podał RMF FM. 

Marcin Pakulski

lekarz-pulmonolog, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Częstochowskiej w zakresie zarządzania i marketingu, specjalizacja - zarządzanie w ochronie zdrowia. Obecnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu zdrowia publicznego.

Żonaty. Zainteresowania: historia Polski, turystyka, motoryzacja; patent sternika jachtowego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   Agnieszka Pachciarz   Marcin Pakulski  

POLECAMY W SERWISACH