PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tydzień asystentki stomatologicznej

Ewa Nieckuła
04-03-2017, 07:20
Tydzień asystentki stomatologicznej Jak przyjęcie na cześć asystentki stomatologicznej, to tylko w marcu (fot. pixabay)
W Kanadzie i Stanach Zjednoczonych dentyści starają się okazać jak bardzo cenią sobie pomoc asystentek stomatologicznych. Mają na to cały tydzień tzw. Tydzień Doceniania Asystentki Stomatologicznej, w tym roku przypada on na 5-11 marca.

Większość lekarzy dentystów zdaje sobie sprawę z faktu, że asystentka jest integralną częścią jego praktyki stomatologicznej i ma olbrzymi wpływ na wrażenia, jakie z wizyty wynosi pacjent. Tyle że w codziennym pędzie trudno o tym pamiętać, a tym bardziej nie ma miejsca na okazywanie wdzięczności za dobrej jakości pracę.

Dlatego właśnie ustanowiono specjalny tydzień. W gabinetach pojawiają się kwiaty i balony, a także plakaty z hasłami, z których jasno wynika, że dentysta bez asystentki jest „jak bez ręki”.

Co nie jest wielką przesadą. W niektórych praktykach na terenie Stanów Zjednoczonych, gdy asystentka jest chora, wszystkie wizyty zostają odwołane, a gabinet zamknięty do czasu jej powrotu ze zwolnienia.

W bardziej rozbudowanej wersji obchodów Tygodnia Doceniania Asystentki Stomatologicznej urządzane są przyjęcia, na których każdy pracownik praktyki w papierowej czapeczce, obsypany confetti, objada się smakołykami.

Dowartościowywanie personelu pomocniczego odbywa się też poprzez zaproszenia na uroczyste śniadania, obiady, obdarowywanie drobnymi prezentami, okazjonalnymi kartkami z życzeniami. Niektórzy dentyści posuwają się jeszcze dalej i robią samodzielnie ozdobne kartki z życzeniami, codziennie o innej treści. Nie ma znaczenia, jeśli efekty są nieporadne. Asystentka codziennie przyjeżdża do pracy ciekawa, co tym razem otrzyma.

Jak wiadomo każdy pracownik pracuje lepiej, gdy czuje się doceniany. To że szef dostrzega wysiłek wkładany w wypełnianie obowiązków, nie tylko podnosi morale, ale też tworzy poczucie wspólnoty wśród pracowników. Sprawia, że bardziej lubią swoją pracę, a sama praktyka nie tylko staje się lepszym miejscem, ale także zwiększa efektywność. Warto więc docenić asystentki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   asystentka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH