• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tuchów: „Program Walki z Próchnicą”

ws
24-03-2016, 08:59
Tuchów: „Program Walki z Próchnicą” Tuchów stawia na zdrowe zęby dzieci (foto: pixabay)
Jest konkret. Wszyscy uczniowie ze szkół z terenu gminy i miasta Tuchów, którzy nie ukończyli 18. roku życia, mogą wziąć udział w stomatologicznym programie profilaktycznym, realizowanym przez Centrum Zdrowia Tuchów.

Podczas zorganizowanych wizyt dzieci w gabinecie stomatologicznym dentyści ocenią stan uzębienia młodych pacjentów i przygotują informacje dla rodziców na ten temat. W ramach działań profilaktycznych zaplanowano lakierowanie zębów.

Elementem „Programu Walki z Próchnicą” jest także edukacja prozdrowotna. Lekarze dentyści, podczas wizyt uczniów w gabinetach, zachęcą do dbałości o higienę jamy ustnej. Propagować będą dobre nawyki mycia zębów po posiłkach. Pokażą też jak prawidłowo myć zęby.  

– Widzę, że wielu młodych ludzi ma z tym problem. Co ciekawe niezbyt dokładnie myją zęby uczniowie korzystający ze szczoteczek elektrycznych – mówi lek. dent. Barbara Midura - specjalista stomatologii i chirurgii stomatologicznej. Przypomnijmy, że stomatolodzy Centrum Zdrowia Tuchów podobne działania realizowali już w miejscowościach Ciężkowice, Jastrzębia i Bruśnik.  – Inicjatywa ta przyniosła oczekiwane rezultaty, postanowiliśmy nadać jej bardziej usystematyzowany charakter  - tłumaczy Magdalena Gębica, kierująca pracą przychodni Centrum Zdrowia Tuchów.

Organizatorzy dużo uwagi poświęcić muszą uzyskaniu pisemnych zgód rodziców na przeprowadzenie przeglądu zębów ich dzieci. 

Więcej: czt.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH