PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trwa walka o stomatologię w Piotrkowskiem

ms
27-06-2017, 10:08
Trwa walka o stomatologię w Piotrkowskiem NFZ w Łodzi: trwa walka o kontrakty
Chodzi o kontrakty NFZ do 2022 r., które miały być, a których nie będzie, chyba, że ogłoszone zostaną dodatkowe konkursy.

Jak podaje piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl, sprawa braku dentysty „na NFZ” w Sulejowie była dyskutowana podczas ostatniej sesji rady powiatu. Eliza Bartkowska, p. o. dyrektora szpitala przy ul. Roosevelta, twierdzi, że nie wszystko jeszcze stracone. Szpital wystąpił do NFZ z zapytaniem o możliwość ogłoszenia ponownego konkursu na stomatologię w Sulejowie.

Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi, nie wyklucza, że dodatkowy konkurs zostanie ogłoszony, ale najpierw Fundusz musi rozpatrzyć wszystkie odwołania. 
- Placówki takie jak w Sulejowie i w Aleksandrowie otrzymały dodatkowe 5 bądź 6 punktów za dotychczasową opiekę nad pacjentami - mówi Anna Leder. To jednak nie wystarczyło - oferty gabinetów z tych gmin, mimo bonusu, nie były wystarczająco konkurencyjne.

O przegranej zadecydowało kryterium jakości, czyli to co najważniejsze dla pacjenta: czas pracy personelu i jego kwalifikacje.

- Dobra wiadomość z kolei dla pacjentów Czarnocina, który był jedną z nielicznych gmin bez opieki stomatologicznej na miejscu – teraz w gminie będą dwie poradnie stomatologiczne. 

Poradnie, które wygrały w konkursie: poradnie PZOZ w Trzepnicy, Grabicy i w Wolborzu, Prywatny Gabinet Stomatologiczny M. Pytka w Woli Krzysztoporskiej, NZOZ Przychodnia Stomatologiczna M. Jachowicz, NZOZ Prima-Dent M. Kabzińska w Gorzkowicach, Stomatologia Rodzinna Wi-Dent w Czarnocinie i w Wolborzu, Przychodnia Stomatologiczna K. Ścieszko w Szynczycach. 

W postępowaniu odpadły oferty: GZOZ w Moszczenicy, Prywatnego Gabinetu Stomatologicznego Piotra Ciesielskiego w Ręcznie, PZOZ w Sulejowie i Prywatny Gabinet Stomatologiczny Teresy Szmidt w Aleksandrowie

 Więcej: piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Łodzi  

POLECAMY W SERWISACH