PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Troska o zęby – akcja „2 minuty mają znaczenie”

ms
07-03-2017, 14:23
Troska o zęby – akcja „2 minuty mają znaczenie” Akcja „2 minuty mają znaczenie” ważna dla zębów
Od 3 marca do 9 kwietnia 2017 r.  w 55 lokalizacjach wybranych miast w całej Polsce, pojawią się specjalne strefy zdrowia, w których w zaledwie 2 minuty będzie można bezpłatnie zbadać ogólny stan swojego zdrowia, dodatkowo korzystając z konsultacji dietetycznych.

Akcja jest odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące szczotkowania zębów.

Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, by myć zęby minimum dwie minuty. Dentyści zalecają, aby ten minimalny czas wydłużyć nawet do trzech minut.

Tymczasem przeciętny Europejczyk na szczotkowanie zębów poświęca średnio tylko 45 sekund! W ciągu pełnej pierwszej minuty szczotkowania usuwane jest zaledwie 27 proc. płytki bakteryjnej!

Co można zrobić dla zdrowia w 2 minuty?

Czy zatem 2 minuty to dużo? Jak zawsze, ocena zależy od przyjętej perspektywy. Choćby takiej, że poświęcenie 2 minut na prawidłowe szczotkowanie zębów może ustrzec od komplikacji zdrowotnych nie tylko w obrębie jamy ustnej, ale także całego organizmu. Biorąc pod uwagę, że codziennie przeznaczamy na wiele innych, często błahych czynności, znacznie więcej niż 2 minuty, to ten „wysiłek” wydaje się zaskakująco niewielki, ogromnie jednak ważny.

Koncepcja strefy zdrowia oparta jest na założeniu, aby właśnie czas 2 minut wykorzystać z jak największą korzyścią dla kondycji całego organizmu. Kiedy zbyt krótko myjemy zęby, czujemy się bardziej świeżo i ulegamy złudnemu wrażeniu, że są „czyste”. Podobnie może być z innymi obserwacjami dotyczącymi organizmu.

Wizyta w strefie zdrowia i zaledwie dwuminutowe badanie, pozwolą uzyskać wymierne podstawy do tego, by ocenić np. czy rzeczywiście potrzebujemy diety, a jeśli tak, to jakiej, czy zachowane są proporcje między masą mięśniową, kostną i tłuszczem w naszym organizmie lub jaki jest nasz wiek metaboliczny.

Jak skorzystać ze stref zdrowia

Aby skorzystać z bezpłatnych badań trzeba kupić dowolny wariant pasty określonego producenta u partnerów akcji, a następnie udać się do strefy zdrowia, gdzie podczas dwuminutowej kontroli stanu zdrowia konsultanci sprawdzą:
- ciśnienie tętnicze krwi;
- wagę w kilogramach;
- zawartość tkanki tłuszczowej w procentach;
- ilość zatrzymanych płynów metabolicznych;
- wskaźnik BMI;
- wskaźnik podstawowej przemiany materii (PPM);
- wiek metaboliczny organizmu.

Już z wynikami badań będzie można na miejscu skorzystać również z indywidualnych porad wykwalifikowanego dietetyka, który pomoże zinterpretować wyniki badania i doradzi podjęcie ewentualnych kroków dla zachowania jak najlepszej kondycji organizmu i zgrabnej sylwetki.

Każda z osób korzystających z badania otrzyma także specjalną „Książeczkę zdrowia”, w której będzie mogła zapisać swoje aktualne i przyszłe wyniki, a także znaleźć wiele ciekawych porad
i informacji odnoszących się zarówno do badania, jak i pielęgnacji zdrowia jamy ustnej, zwłaszcza szczotkowania zębów. 

Dodatkowo, w ramach kampanii „2 minuty mają znaczenie”, każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursach, które podczas Miesiąca Zdrowia Jamy Ustnej prowadzone będą w Radiu RMF FM oraz na stronie www.rmf.pl odpowiadając na pytanie „Co jeszcze możesz zrobić dla swojego zdrowia w 2 minuty?”.  

Listę lokalizacji i terminy w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.colgate2minuty.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy   Colgate Total  

POLECAMY W SERWISACH