• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Trójmiasto w opiece stomatologicznej nie ogląda się na NFZ

ms
26-09-2013, 08:02
Trójmiasto w opiece stomatologicznej nie ogląda się na NFZ Trójmiasto w opiece stomatologicznej nie ogląda się na NFZ (foto: sxc.hu)
NFZ nie znalazł pieniędzy na przedłużenie kontraktów na świadczenie opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży w siedmiu szkołach w Śródmieściu w Gdyni. Rolę publicznego płatnika przejął Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Śródmieście".
Kierownictwo NZOZ zadecydowało, że wygospodaruje środki, aby sfinansować opiekę dentystyczną m.in. w: Gimnazjum nr 1, Zespole Szkół Sportowych, X Liceum Ogólnokształcącymi szkołach podstawowych nr 18 oraz nr 21. W szkołach tych uczy się 3,5 tys. dzieci i młodzieży.

Szkolne gabinety dentystyczne w konkursach ofert przeprowadzanych przez NFZ przepadły, przegrywając rywalizację z lepiej wyposażonymi ogólnodostępnymi klinikami, gdyż za leczenie zębów młodzieży szkolnej w placówkach oświatowych żadnych preferencji punktowych nie ma.

NFZ traktuje wszystkie podmioty lecznicze jednakowo, niezależnie od tego czy gabinet stomatologiczny funkcjonuje w szkole, czy w innym budynku.

Opieka stomatologiczna zapewniona będzie do końca roku szkolnego, jednak pozostaje pytanie w jakim zakresie świadczone będą usługi. Nie wszyscy są także przekonani, że leczenie stomatologiczne w szkołach uda się utrzymać do wiosny 2014 r., gdyż altruistyczne funkcjonowanie kilku gabinetów dentystycznych to zbyt to duże koszty dla lecznicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dziecko w gabinecie   szkoła  

POLECAMY W SERWISACH