PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Toruń: nadal bez nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej

en
24-03-2017, 10:53
Toruń: nadal bez nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej Mieszkańcy z Torunia jeżdżą w święta z bolącym zębem do Ciechocinka (fot. pixabay)
Kolejny konkurs na nocną i świąteczną opiekę stomatologiczną w Toruniu nie wyłonił w tym zakresie świadczeniodawcy. Przyczyną jest brak chętnych.

Jak zapewnia Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ, konkursy na prowadzenie w Toruniu nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej ogłaszane były już kilkakrotnie. Działania te nie spotykają się jednak z jakimkolwiek odzewem ze strony stomatologów. 

W efekcie już od początku listopada ubiegłego roku, pacjenci w święta z bólem zęba, z 200-tysięcznego miasta, jakim jest Toruń, jeżdżą do Ciechocinka.

- Nie będzie kolejnego, osobnego konkursu dla Torunia na stomatologiczną pomoc doraźną. Dotychczasowe umowy kończą się w czerwcu - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ.  Niebawem ogłoszony zostanie konkurs na stomatologię ogólną, dziecięcą oraz nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną na dalszy okres. Konkurs obejmie całe województwo kujawsko-pomorskie.

Więcej: nowosci.com.pl

Czytaj także:Toruń: 700 zł za doraźną pomoc i nie ma chętnych

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   NFZ   nocna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH