PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Toruń: dentysta "od ręki"? Rzadkość

szaft
14-07-2014, 08:51
Toruń: dentysta W Toruniu pacjent czeka w kolejce do dentysty nawet 12 miesięcy (fot. PTWP)
Z dnia na dzień, dentyści z kontraktem, pacjentów dorosłych przyjmują jedynie w: Pomorskim Centrum Medycznym przy ul Srebrnego 1, w Rudak-Med przy ul. Podgórskiej 24 a oraz przychodni Hipokrates przy ul. Żwirki i Wigury 1. W innych miejscach pacjenci na wizytę muszą czekać nawet 12 miesięcy – informuje toruńskie wydanie Gazeta.pl.
Placówek, w których pacjentów przyjmuje się bez zapisów w Toruniu jest naprawdę niewielę. Do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, pacjent czeka tydzień. Dwa tygodnie w kolejce czeka się na wizytę u dr Zofii Pichurskiej przyjmującej przy ul. Bażyńskich 40 oraz w przychodnii Alfamed na Moście Paulińskim 1. Ponad miesiąc pacjent czeka na wizytę u stomatologa w wojskowej przychodni przy ul. gen. Dąbrowskiego, a ponad trzy miesiąc - w Citomedzie przy ul. Skłodowskiej-Curie 73. Najdłuższy czas oczekiwania ma poradnia szpitala wojewódzkiego, która mieści się przy ul. Konstytucji 3 maja 42. Tam pacjenci muszą czekać osiem miesięcy - informuje portal.

Jeszcze gorzej wygląda czas oczekiwania na wizytę u protetyka. Mieszkańcy Torunia mają do wyboru trzy placówki. Najkrócej poczekają miesiąc, najdłużej - ponad rok. Podobnie jest w przypadku problemów chirurgicznych. W przychodni wojskowej pacjent czeka ok. dwóch miesięcy, a w przychodni szpitala wojewódzkiego nawet dziewięć.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, największy problem mają pacjenci, których ząb rozboli w nocy, weekend lub święto. Żadna placówka w Toruniu nie podpisała umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na doraźną pomoc dentystyczną. Lekarze z przychodni Alfamed, którzy świadczyli te usługi w ostatnich latach, zrezygnowali z powodu niskich stawek.

Czytaj więcej: http://torun.gazeta.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH