PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Toruń bez doraźnej opieki dentystycznej. Alfamed zrezygnował

rynekzdrowia.pl/Nowości/jsz
10-07-2014, 07:56
Toruń bez doraźnej opieki dentystycznej. Alfamed zrezygnował Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ALFAMED" nie stanął do konkursu na doraźną opiekę stomatologiczną
Żadna placówka w Toruniu nie podpisała umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na doraźną pomoc dentystyczną. Lekarze, którzy świadczyli te usługi w ostatnich latach, zrezygnowali z powodu niskich stawek. - Płacimy dobrze, ale pomoc doraźna wiąże się z określonymi obowiązkami - uważa NFZ.

Przez ostatnich dziesięć lat z doraźnej pomocy stomatologicznej w Toruniu można było skorzystać w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "ALFAMED" . Tym razem Alfamed w ogóle nie stanął do konkursu. Taka decyzja została podjęta ze względów finansowych.

Lekarze nie chcieli pracować za tak niskie stawki, jakie oferuje NFZ. NFZ przkonuje, że płaci dobrze, ale nocne i świąteczne usługi wiążą się określonymi obowiązkami. 

Jak informuje Jan Raszeja, rzecznik kujawsko-pomorskiego NFZ, Fundusz ogłosił postępowanie uzupełniające w tym zakresie stomatologii, ale nie ma jednak gwarancji, że jakieś umowy zostaną podpisane.

Konkurs uzupełniający ma być rozstrzygnięty 11 lipca. Na razie pacjenci z pilnym bólem zęba muszą szukać dentysty w: Bydgoszczy (ok. 50 km od Torunia), Grudziądzu (ok. 65 km) lub Włocławku (ok. 64 km).

Więcej: www.nowosci.com.pl

Więcej o trudościach związanych z pogotowiem stomatologicznym:

Wszystkie zmory nocnej i świątecznej opieki dentystycznej 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta Toruń   pogotowie stomatologiczne   Alfamed  

POLECAMY W SERWISACH