PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Toruń: 700 zł za doraźną pomoc i nie ma chętnych

ms
14-09-2016, 10:20
Toruń: 700 zł za doraźną pomoc i nie ma chętnych Dentysta w Toruniu nie chce pracować w nocy (foto: pixabay)
Ryczałt w wysokości 700 zł za dyżur w czasie nocy i w okresie świąt to za mało, aby w Toruniu nie było kłopotu z doraźną pomocą stomatologiczną. Kłopot będzie, i to jeszcze większy niż obecnie.

W Toruniu tylko do końca października 2016 r. ma działać nocna i świąteczna pomoc stomatologiczna w Specjalistycznej Przychodni Medycyny Rodzinnej Rudak-Med w Toruniu. Przychodnia w lipcu 2016 r. wystosowała do NFZ prośbę o rozwiązanie umowy na nocną pomoc stomatologiczną.

Placówka prowadziła ją od dwóch lat (przed nią, po 10 latach pracy nocami, zrezygnował Alfamed). Właściciele Rudak-Med twierdzą, że nie może znaleźć dentystów, którzy zainteresowani byliby pracą na obowiązujących warunkach.

Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ twierdzi, że oferowany ryczałt dobowy, w wysokości 700 zł, to jedna z najwyższych stawek w skali całego kraju.

NFZ chce jeszcze negocjować, chociażby utrzymanie dyżurów do końca 2016 r. Dopiero brak porozumienia skutkować ma koniecznością rozpisania nowego konkursu na pogotowie stomatologiczne w Toruniu.

Więcej: nowosci.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH