PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

TOP 10 infoDENT24.pl: najczęściej czytane materiały we wrześniu 2015

ms
02-10-2015, 08:03
TOP 10 infoDENT24.pl: najczęściej czytane materiały we wrześniu 2015 TOP 10 infoDENT24.pl września
Polska Wschodnia: gabinety dentystyczne mają szanse na unijne wsparcie. Ten materiał znalazł się na 10. miejscu wśród najczęściej czytanych w infoDENT24.pl we wrześniu 2015 r. Jest jednak kilka pozycji, które były czytane częściej, które?

10. Polska Wschodnia: gabinety dentystyczne mają szanse na unijne wsparcie
- O dotacje unijne dla właścicieli gabinetów dentystycznych jest coraz trudniej. Teraz o pieniądze mogą starać się placówki z programu 1.3.1 należące do tzw. Polski Wschodniej, czyli te funkcjonujące w woj.: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim – zastrzega Kamil Kuczewski, trener rozwoju placówek medycznych „Dental Way”.

9. Ministerialna interpretacje list oczekujących w stomatologii
Ministerstwo Zdrowia odniosło się do postulatów NRL w sprawie konstrukcji list oczekujących i zasadności ich tworzenia np. w stomatologii. Pozytywne jest to, że resort zdrowia chce, a przynajmniej deklaruje, że chce zgłoszone wnioski rozpatrzeć. Mniej optymistyczne natomiast jest to, iż z przedstawionej argumentacji nie można wysnuć wniosku o zamiarze wprowadzenia istotnych zmian w zasadach tworzenia i sprawozdawania kolejki pacjentów.

8. Promieniowanie jonizujące: PLTR bezpodstawnie krytykuje lekarzy dentystów
„Zdjęcia wewnątrzustne są przez lekarzy dentystów wykonywane w większości nieprawidłowo a środowisku stomatologicznemu brak jest dostatecznej świadomości odpowiedzialności za narażenie pacjenta na promieniowanie jonizujące”. Te dwa sformułowania Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego w sposób szczególny wzburzyło samorząd medyków.

7. „ŁÓDŹ You SMILE?”: konferencja naukowa z dużą dawką pozytywnych emocji
Zarząd Oddziału Łódzkiego PTSS ma ambicję (i wszelkie atuty), aby międzynarodowa konferencja naukowa „ŁÓDŹ You SMILE?” zapadła w życzliwej pamięci jej uczestników. Slogan reklamowy? Niekoniecznie, są mocne przesłanki, które tę tezę uwiarygadniają.

6. NFZ porządkuje zarządzeniem zarządzenie w sprawie leczenia stomatologicznego
Prezes NFZ wprowadził zmiany do zarządzenia Nr 94/2014/DSOZ z 23 grudnia 2014 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne, bo te wynikają z konieczności dostosowania treści grudniowego zarządzenia do rozporządzenia ministra zdrowia z 19 sierpnia 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz. U. poz. 1262).

POLECAMY W SERWISACH