• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

To zły dzień – Andrzej Cisło o odwołaniu Agnieszki Ruchały – Tyszler z funkcji wiceprezesa NRL

ms
17-06-2016, 07:21
To zły dzień – Andrzej Cisło o odwołaniu Agnieszki Ruchały – Tyszler z funkcji wiceprezesa NRL NRL odwołała z funkcji wiceprezesa Rady Agnieszkę Ruchałę – Tyszler (foto: pixabay)
Powstała sytuacja, w których nie ma wygranych, a duża część czuje się coraz bardziej wyobcowana - decyzję NRL o odwołaniu Agnieszki Ruchały – Tyszler z funkcji wiceprezesa NRL, skomentował Andrzej Cisło wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL.

Ze względu na utajnienie w tym zakresie przebiegu obrad NRL, nie jest możliwa publiczna ocena tego co się stało 16 czerwca. Tym niemniej Andrzej Cisło napisał, że czynnego wsparcia wiceprezes NRL udzieliły komisje stomatologiczne izb: szczecińskiej, zielonogórskiej, poznańskiej, wrocławskiej, katowickiej, krakowskiej, rzeszowskiej , łódzkiej , toruńskiej i bydgoskiej. Jak tłumaczy Andrzej Cisło, w wartościach ważonych (liczebność lekarzy dentystów) to trochę więcej jak połowa środowiska. KS pozostałych izb nie zabrały głosu.

Według wiceprezesa WIL, wniosek o odwołanie Agnieszki Ruchały – Tyszler  jest kwestią niezrozumienia kim są stomatolodzy we wspólnym samorządzie, kim powinien być szef struktury dedykowanej tej grupie.

Andrzej Cisło przypomniał, że w wyborach w 2014 r. był kontrkandydatem Agnieszki Ruchały - Tyszler do urzędu wiceprezesa NRL, ale głosował przeciw jej odwołaniu. W jego ocenie, spór jest dużo głębszy i nieporozumieniem jest sprowadzanie go do kwestii konfliktu personalnego.

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH