• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tarnowskie: coraz szerszy front opieki stomatologicznej nad dziećmi

js
15-10-2015, 08:03
Tarnowskie: coraz szerszy front opieki stomatologicznej nad dziećmi Dziecko pod kontrolą dentystów (foto: pixabay)
Dentyści z Centrum Zdrowia Tuchów prowadzili specjalny program walki z próchnicą wśród dzieci w: Ciężkowicach, Jastrzębiu i Bruśniku. Efekty są zadowalające, dlatego też podjęto decyzję o terytorialnym rozszerzeniu programu.

Teraz także dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gmin Tuchów i Wierzchosławice  będą miały okazję skorzystać z bezpłatnego przeglądu dentystycznego. W ramach programu wykonywane będzie również lakierowanie zębów.

Przed aplikacją, w celu zwiększenia efektywności zabiegu, przeprowadzone zostanie profesjonalne oczyszczanie powierzchni zębów oraz ich osuszanie.

Elementem programu wali z próchnicą jest także edukacja prozdrowotna. Lekarze dentyści podczas wizyt uczniów w gabinetach będą zachęcać uczniów do dbałości o higienę jamy ustnej. Propagowane mają być dobre nawyki mycia zębów po posiłkach, przynajmniej dwa razy dziennie.  Program zakłada także edukację rodziców dzieci.

– To dorośli w głównej mierze odpowiedzialni są za stan zdrowia zębów swoich dzieci, do nich należy egzekwowanie codziennych zabiegów higienicznych – przypomina Magdalena Gębica, kierująca pracą przychodni Centrum Zdrowia Tuchów.

Więcej: kurierdabrowski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH