PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tarnów: cztery lata w kolejce do ortodonty i będzie gorzej. Przez błąd w obliczeniach NFZ?

Radio Kraków/jsz
08-07-2014, 12:06
Tarnów: cztery lata w kolejce do ortodonty i będzie gorzej. Przez błąd w obliczeniach NFZ? Dentyści w Tarnowie przekonują, że otrzymali niższe kontrakty. NFZ uważa, że są takie jak w ubiegłym roku (fot. Fotolia/PTWP)
Narodowy Fundusz Zdrowia zmniejszył kontrakt Zespołowi Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Ucierpiały także inne placówki dentystyczne. Właściciele wierzą, że to pomyłka w obliczeniach. Jeżeli nie, w mieście jeszcze bardziej wydłuży się kolejka do specjalistów.

Na wizytę u ortodonty w Tarnowie czeka się już nawet ponad 4 lata - informuje Radio Kraków. W skutek zmniejszenia kontraktu ZPS, kolejka może wydłużyć się nawet o rok. To nie wszystko, Fundusz obciął kontrakty na leczenie chirurgiczne o 60 proc.

- Próbowałem wyjaśniać tę sprawę, sugerowałem, że mogło dojść do pomyłki , przecież taka zawsze może się zdarzyć. Teraz czekam na odpowiedź - mówi dla „RK", Artur Asztabski, prezes Zespołu Przychodni Specjalistycznych. - Mamy świetnych specjalistów, odpowiednie warunki lokalowe, jesteśmy przygotowani na przyjęcie większej liczby pacjentów - dodaje.

Z relacji dentystów wynika, że mniejsze kontrakty otrzymały inne placówki w Tarnowie, szczególnie w zakresie ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. NFZ stoi na stanowisku, że wysokość umów jest identyczna jak w latach poprzednich.

Czytaj więcej: www.radiokrakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH