PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Tadeusz Jędrzejczyk (oficjalnie) prezesem NFZ

rynekzdrowia.pl/PAP
03-06-2014, 14:44
Tadeusz Jędrzejczyk (oficjalnie) prezesem NFZ Tadeusz Jędrzejczyk (oficjalnie) prezesem NFZ (źródło: PTWP)
Premier Donald Tusk powołał Tadeusza Jędrzejczyka (na zdjęciu) na prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - informuje Ministerstwo Zdrowia. Tadeusz Jędrzejczyk od października 2013 r. był dyrektorem Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.
Wcześniej kandydaturę Jędrzejczyka pozytywnie zaopiniowała Rada NFZ.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, premier powołuje prezesa spośród osób wyłonionych w otwartym konkursie, na wniosek ministra zdrowia i po zasięgnięciu opinii Rady NFZ.

Jędrzejczyk jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Ma specjalizację z zakresu medycyny społecznej, organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego. Pracował jako lekarz w szpitalu na Zaspie, następnie w ZOZ nr 3 w Gdańsku jako asystent, a następnie jako adiunkt w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

W latach 2008-2009 był zastępcą dyrektora ds. medycznych Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Od 2010 roku był zastępcą dyrektora naczelnego ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W październiku 2013 r. został dyrektorem pomorskiego oddziału Funduszu.

Konkurs na prezesa NFZ został ogłoszony przez MZ na początku maja 2014 r. Od grudnia 2013 r., po tym jak premier odwołał na wniosek ministra zdrowia prezes NFZ Agnieszkę Pachciarz, obowiązki szefa NFZ pełnił wiceprezes Marcin Pakulski, a od 28 lutego zastąpiła go wiceprezes Wiesława Kłos. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   Tadeusz Jędrzejczyk   Rada NFZ   prezes NFZ  

POLECAMY W SERWISACH