PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szopka z doraźną opieką stomatologiczną w Toruniu

ms
04-07-2017, 08:16
Szopka z doraźną opieką stomatologiczną w Toruniu Doraźna pomoc stomatologiczne bez odpowiedzi (foto: pixabay)
Trudno bez emocji relacjonować aktywność urzędników państwowych wysokiego szczebla w sprawach interesujących posłów. To prosty scenariusz na kabaretowy skecz. Tak stało się w przypadku  stomatologicznej pomocy doraźnej w Toruniu.

Do biura poselskiego Anny Elżbiety Sobeckiej zwracali się zatroskani mieszkańcy Torunia informując, że od blisko pięciu miesięcy w ich mieście nie ma pogotowia stomatologicznego.

Posłanka zapytała zatem 28 marca 2017 r. ministra zdrowia co w tej sprawie zrobi. Naświetliła przy tym sytuację w taki oto sposób:

Kujawsko-pomorski oddział NFZ dwukrotnie ogłaszał konkurs na taką działalność w Toruniu, niestety za każdym razem nie było chętnych, którzy złożyliby ofertę.

NFZ informował, że w województwie kujawsko-pomorskim pomoc doraźną stomatologiczną zapewniają m.in. placówki w Grudziądzu, Włocławku, Bydgoszczy i w Ciechocinku. Torunianom to nie wystarcza

W ocenie obywateli sytuacja, w której 200-tysięczne miasto jest pozbawione pogotowia stomatologicznego, jest kuriozalna i wymaga podjęcia natychmiastowych działań.

Merytoryczną odpowiedź z 23 czerwca 2017 r. sygnuje swoim podpisem podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza.

Oto ona:
W związku z złożoną przez Panią Poseł Annę Sobecką interpelacją w sprawie zapewnienia świadczeń zdrowotnych z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej dla mieszkańców Torunia uprzejmie informuję, że z informacji przekazanych przez panią Elżbietę Kasprowicz dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że dwukrotnie podejmowano już próby zapewnienia świadczeń zdrowotnych w tym zakresie dla mieszkańców Torunia.

Konkursy na realizacje świadczeń zdrowotnych zostały ogłoszone 14 listopada 2016 r. oraz 10 stycznia 2017 r., a następnie zostały unieważnione z powodu niezłożenia żadnej oferty. Pomimo ustalenia jednej z najwyższych w kraju stawek ryczałtu na zapewnienie świadczeń zdrowotnych z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej żaden z podmiotów nie był zainteresowany przystąpieniem do konkursu.

Wobec takiej sytuacji dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował o zaistniałej sytuacji prezydenta miasta Torunia i przekazał informacje o najbliższych dostępnych miejscach uzyskania świadczeń zdrowotnych w tym zakresie.

To wszystko. Okazuje się, że odpowiedź, stanowiąca w zasadzie wierne powtórzenie interpelacji Anny Elżbiety Sobeckiej, zajęła urzędnikom przy Miodowej …3 miesiące.

Pewnie sprawa została uznana za załatwioną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH