PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolne gabinety stomatologiczne w odwrocie

ms
25-08-2017, 07:50
Szkolne gabinety stomatologiczne w odwrocie W Płocku mniej dentystów w szkołach (foto: pixabay)
Na fali „powrotu gabinetów stomatologicznych do szkół” Płock prezentuje się mizernie. Latem płockie szkoły straciły kolejne etaty i gabinety stomatologiczne.

Lepiej było przed 2014 r. Wówczas to samorząd miasta doposażył i sfinansował utrzymanie gabinetów stomatologicznych w 17 szkołach. Później było już tylko gorzej. Teraz, po rozstrzygnięciu przez NFZ serii konkursów na świadczenie stomatologicznych usług, okazało się, że Płock będzie nie tylko pustynią jeśli chodzi o doraźną pomoc dentystyczną, ale także osłabiony zostanie potencjał związany z usługami stomatologicznymi świadczonymi w szkołach.

Od 1 lipca 2017 r. realizowane są świadczenia stomatologiczne w czterech, a nie – jak dotychczas – w sześciu szkolnych gabinetach.

Do końca czerwca 2017 r. umowa na świadczenia stomatologiczne dla uczniów w szkołach realizowana była w sześciu gabinetach szkolnych oraz w przychodni na Miodowej (3,5 etatu). Dotychczas w Płocku było łącznie 5 etatów stomatologicznych związanych ze stomatologią dziecięcą. Młodzi pacjenci mieli do dyspozycji 10 miejsc, w których mogli dbać o zdrowy uśmiech.

 Czytaj także: Pogotowie stomatologiczne 15 km od Płocka

Więcej: tp.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH