PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolne gabinety stomatologiczne - pytania o konkrety

ms
04-09-2017, 10:07
Szkolne gabinety stomatologiczne - pytania o konkrety Gdzie szkolne gabinety stomatologiczne (foto: pixabay)
Ile powstało szkolnych gabinetów stomatologicznych od czasu expose premier Beaty Szydło, w którym powiedziała m.in.: Jak wielokrotnie zapowiadaliśmy, będziemy realizować program tworzenia gabinetów stomatologicznych i lekarskich w szkołach – zapytał poseł Paweł Bańkowski.

Minęło ponad 20 miesięcy od pamiętnych słów premier a gabinetów lekarskich oraz stomatologicznych nadal nie ma w każdej placówce szkolnej – stwierdził poseł Paweł Bańkowski.

W związku z tym poseł zadał kilka konkretnych pytań:

W ilu placówkach szkolnych na terenie całego kraju - według stanu na 3 sierpnia 2017 r. - funkcjonują gabinety stomatologiczne, w podziale na poszczególne województwa.

Ile placówek szkolnych na terenie całego kraju, takiego gabinetu stomatologicznego nie posiada - według stanu na 3 sierpnia 2017 r., w zestawieniu na poszczególne województwa.

Ile gabinetów stomatologicznych zostało otwartych w placówkach szkolnych na terenie całego kraju od 18 listopada 2015 r. do 3 sierpnia 2017 r., w zestawieniu na poszczególne województwa.

Czy Narodowy Fundusz Zdrowia zabezpieczył środki na funkcjonowanie istniejących w placówkach szkolnych gabinetów stomatologicznych? Jeżeli tak, to proszę o informację w jakiej wysokości, z podziałem na poszczególne województwa.

Czy i kiedy zrealizowana zostanie obietnica z 18 listopada 2015 r. (tworzenia w szkołach gabinetów stomatologicznych).

Poseł wniósł także o przedstawienie programu wdrażania obietnicy tworzenia gabinetów stomatologicznych w szkołach, wraz ze szczegółowym harmonogramem tworzenia tych gabinetów w placówkach szkolnych w poszczególnych województwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH