• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szczecin: trwają poszukiwania seniorów chętnych na darmowe leczenie zębów

ms
16-06-2016, 08:03
Szczecin: trwają poszukiwania seniorów chętnych na darmowe leczenie zębów Zęby seniorów pod opieką (foto: pixabay)
Pierwszy etap pilotażowego programu gerostomatologicznego miał dać odpowiedź jak duże są potrzeby w zakresie leczenia stomatologicznego seniorów. Okazuje się, że potrzeb takich w zasadzie nie ma.

Program, opracowany przez dr hab. n. med. Ewę Sobolewską z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, zakłada: wizyty studentów u seniorów, pogadanki oraz darmowe badania stomatologiczne. Wszystko finansują władze Szczecina.

Zadaniem pilotażowego programu było sprawdzenie skali potrzeb, aby potem można było przejść do etapu bezpłatnego leczenia. Okazało się jednak, że chętnych jest niewielu - mówi Maciej Homis z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Od nowego roku akademickiego będzie kontynuowana pierwsza część programu. Szukani mają być kolejni seniorzy, którzy wymagają pomocy stomatologicznej. Ponownie odbędą się pogadanki i badania profilaktyczne. W momencie gdy uczestników programu przybędzie, oszacowane zostaną potrzeby lecznicze (w zakresie, którego nie finansuje NFZ).

- Dotychczas do programu włączyło się zaledwie 40 seniorów. Do uczestnictwa będą zachęcani pensjonariusze nie tylko z domów opieki, tak jak to było dotychczas.

Program zakłada, że leczenie ruszy w 2017 r.

Więcej: gs24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH