PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szanowny NFZ, uprzejmie prosimy o dentystę!

ms
06-11-2017, 11:02
Szanowny NFZ, uprzejmie prosimy o dentystę! Prośba do NFZ o dentystę (foto: pixabay)
Metody walki o dentystę ocierają się o tragifarsę. "My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o zakontraktowanie świadczeń medycznych w zakresie stomatologii na terenie gminy Bardo. Mieszkańcy".

W gminie Barda działał gabinet stomatologiczny Anny Petz, realizujący usługi w ramach NFZ. Tak było do września 2017 r. Kontrakt nie został jednak przedłużony, nie podpisano innego. Od 1 września w gminie Bardo mieszkańcy nie mają możliwości bezpłatnego korzystania z usług stomatologicznych.

Będzie w tej sprawie petycja do dyrektora Dolnośląskiego OW NFZ. Mieszkańcy pod petycją podpisywali się w drugą niedzielę listopada po mszach świętych w bardzkiej bazylice.

Treść petycji:
Szanowny Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o zakontraktowanie świadczeń medycznych w zakresie stomatologii na terenie gminy Bardo.

Od września nie mamy możliwości bezpłatnego korzystania z usług stomatologicznych w żadnym zakresie, a w naszej gminie mało jest tak majętnych mieszkańców, żeby mogli pozwolić sobie na prywatne leczenie.

Pragniemy przypomnieć, że leczenie zębów nie stanowi usługi handlowej, tylko medyczną, a brak możliwości leczenia stanowi naruszenie naszych podstawowych praw obywatelskich, zagwarantowanych art. 68 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, dającemu każdemu prawo do ochrony zdrowia.

Do niniejszego pisma dołączamy listy poparcia mieszkańców miasta i gminy Bardo w wyżej wymienionej sprawie.

Z poważaniem:
Krzysztof Żegański – burmistrz Miasta i Gminy Bardo
Dariusz Szewczyk – przewodniczący Komisji Oświaty, Spraw Społecznych i Środowiska Rady Miejskiej w Bardzie
Ryszarda Styrczewska – przedstawicielka mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ we Wrocławiu   kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH