PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

"Sypnęło" rezydenturami - kpina?

en
06-02-2017, 16:59
W tym roku tylko dwie rezydentury na stomatologii dziecięcej (fot. pixabay)
2 rezydentury (słownie dwie) przygotowało Ministerstwo Zdrowia w specjalizacjach lekarsko - dentystycznych (postępowanie 1-31 marca 2017 r.  Rok temu pisaliśmy o zapaści. Teraz można mówić tylko o kpinie.

Szef resortu zdrowia przyznał po jednym miejscu na stomatologii dziecięcej dla województw, które zgłosiły takie zapotrzebowanie. Są to województwa małopolskie, mazowieckie. W całej Polsce ani jednego miejsca nie ma na chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, periodontologii, protetyce stomatologicznej, czy stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Rok temu pisaliśmy: Analizując liczby bezwzględne można mówić o zapaści. 37 rezydentur, w dziedzinach związanych z branżą stomatologiczną, przygotowano dla lekarzy dentystów w ramach wiosennego postępowania kwalifikacyjnego na specjalizacje (1-31 marca 2016 r.). Wiosną 2015 r. tych miejsc było niemal dwukrotnie więcej 73.

Nawet jeśli w tej statystyce uwzględniliśmy chirurgię szczękowo - twarzową to tego co się stało wiosną 2017 r. trudno komentować.

Liczbę miejsc nieobjętych rezydenturą dla lekarzy w poszczególnych dziedzinach medycyny, z uwzględnieniem miejsc szkoleniowych dla lekarzy bez specjalizacji oraz lekarzy posiadających odpowiednią specjalizację, ogłasza wojewoda na swojej stronie internetowej na 14 dni przed rozpoczęciem postępowania kwalifikacyjnego.

Więcej: mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   rezydentury   Ministerstwo Zdrowia  

POLECAMY W SERWISACH