PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świętokrzyskie: trudności z weryfikacją uprawnień pacjentów do świadczeń protetycznych

NFZ/szaft
20-11-2013, 08:05
Świętokrzyskie: trudności z weryfikacją uprawnień pacjentów do świadczeń protetycznych Świętokrzyskie: trudności z weryfikacją uprawnień pacjentów do świadczeń protetycznych
Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ poinformował, że sprawdzenia uprawnień pacjentów do świadczeń protetycznych (protezy oraz naprawy protez) w aplikacji SZOI „Świadczenia limitowane – Wykonanie świadczeń z grupy” należy dokonywać jedynie dla umiejscowienia „nie dotyczy”.
Informacja dla świadczeniodawców w sprawie aplikacji SZOI dotyczącej sprawdzania świadczeń protetycznych pojawiła się na portalu Świętokrzyskim OW NFZ.
Zalecenia NFZ związane są z nieprawidłowym działaniem sprawdzeń dla umiejscowienia „01 - obszar szczęki" oraz „02 - obszar żuchwy".

Jednocześnie Świętokrzyski OW NFZ informuje, że w przypadku sprawdzenia uprawnienia pacjenta do świadczeń protetycznych wybierając umiejscowienie „01 - obszar szczęki" lub „02 - obszar żuchwy" i uzyskanie informacji o możliwości ich wykonania nie jest równoznaczne z poprawnym zweryfikowaniem i sfinansowaniem zrealizowanych świadczeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH