PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świętokrzyskie: prokurator zbada kto leczył zęby pacjentom – stomatolog czy asystentki

echodnia.eu/szaft
12-06-2014, 08:00
Świętokrzyskie: prokurator zbada kto leczył zęby pacjentom – stomatolog czy asystentki Świętokrzyskie: prokurator zbada kto leczył zęby pacjentom – stomatolog czy asystentki (źródłó: infoDENT24.pl)
Prokuratura Rejonowa w Skarżysku Kamiennej (woj. świętokrzyskie) sprawdza, kto w jednym z gabinetów w Końskich leczy zęby pacjentów. Jedna z pacjentek przekonuje, że w jej przypadku była to pomoc dentystyczna.

Prokuratura informuje, że wpłynął do niej wniosek oraz, że w grę wchodzą trzy paragrafy: z ustawy o zawodzie lekarza, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia i ciężkie uszkodzenie ciała.

Pozostałe fakty to relacja pacjentki niezadowolonej z leczenia. 32-latka przekonuje, że leczenie kanałowe, po którym pojawiły się poważne komplikacje, przeprowadziła jedna z asystentek stomatologa. Dowodem w sprawie ma być dokumentacja medyczna kobiety, w której pod zabiegiem podpisał się lekarz.

Czytaj także: Policja szuka szczecińskiego dentysty 

Oprócz prokuratury pacjentka zgłosiła sprawę również do: izby lekarskiej, rzecznika praw pacjenta i sanepidu.

Z relacji lokalnych mediów wynika, że poszkodowanych może być więcej. Jednym z nich ma być dziennikarz „Echa Dnia", które opisuje sprawę. Mężczyzna również przekonuje, iż był leczony przez osoby, które na co dzień wykonują obowiązki pomocy dentystycznej.

Właściciel gabinetu nie przyznaje się do winy, twierdzi, że pacjentka go pomawia. 

Czytaj więcej: www.echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH