PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świętokrzyskie ma dentobus!

en
21-12-2017, 15:45
Świętokrzyskie ma dentobus! Walka z próchnicą w woj. świętokrzyskim nabiera nowego wymiaru? (fot. pixabay)
Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała protokół odbioru dentobusu. Mobilny gabinet stomatologiczny ma poprawić stan zdrowia jamy ustnej  dzieci i młodzieży z terenu województwa świętokrzyskiego.

Dentobus w każdym województwie to jeden z elementów nowego systemu medycyny szkolnej, który jest realizowany przez Ministerstwo Zdrowia.
Jak powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w rozmowie z portalem echodnia.eu trwają aktywne działania, aby przywrócenie medycyny szkolnej stało się faktem jak najszybciej. Pozyskano środki w kwocie ponad 1,5 milionów złotych, które zostaną przeznaczone między innymi na doposażenie gabinetów w poszczególnych szkołach. Oprócz tego po regionie będzie jeździł dentobus, który będzie świadczył pomoc i wsparcie w leczeniu stomatologicznym w tych szkołach, które są zbyt małe, żeby umieścić w nich gabinet stomatologiczny.

- Aktualnie oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu i możliwość oddania dentobusu świadczeniodawcy – informuje Bogumiła Nizołek, wicedyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Więcej: echodnia.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   dentobusy  

POLECAMY W SERWISACH