PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Świętokrzyski kurator oświaty murem za gabinetami dentystycznymi w szkole

js
28-09-2015, 09:15
 Świętokrzyski kurator oświaty murem za gabinetami dentystycznymi w szkole Tak dla gabinetów dentystycznych w szkole (foto: pixabay)
- Uważam, że nie ma w Polsce innego, bardziej efektywnego i sprawniej funkcjonującego systemu opieki stomatologicznej nad najmłodszym pokoleniem niż działanie gabinetów szkolnych, w których nie ma kolejek, a dzieci przyjmowane są w sposób planowy i systematyczny - twierdzi Małgorzata Muzoł, świętokrzyski kurator oświaty.

Uważa ona, że szczególnie ważną rolę szkolne gabinety stomatologiczne odgrywają w mniejszych ośrodkach, gdzie dostęp do świadczeń jest ograniczony. 

- Samorządowcy, środowiska lekarskie, pedagodzy, rodzice, którzy dostrzegają sens takiej inicjatywy, mają moje pełne poparcie – twierdzi Małgorzata Muzoł i dodaje: bardzo serdecznie zachęcam Państwa do podjęcia stosownych działań.

Świętokrzyski kurator oświaty przytacza dane statystyczne. Na terenie województwa świętokrzyskiego w szkołach jest tylko 35 gabinetów stomatologicznych, a na terenie powiatów: włoszczowskiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego, kazimierskiego i sandomierskiego nie ma żadnego gabinetu zlokalizowanego w szkole i żadna placówka nie realizuje świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w szkole   NFZ   profilaktyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH