PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świdnica: program profilaktyki stomatologicznej oceni AOTMiT

ms
17-04-2018, 09:33
Świdnica: program profilaktyki stomatologicznej oceni AOTMiT W Świdnicy kolejny program profilaktyczny (foto: pixabay)
Rada Przejrzystości AOTMiT, podczas posiedzenia 23 kwietnia 2018 r. oceni m.in. program profilaktyki stomatologicznej „W Świdnicy bez próchnicy”.

Przypomnijmy, że władze gminy Świdnica od lat realizują programy w zakresie profilaktyki stomatologicznej. Obejmują one każdego roku kilkaset dzieci - mieszkańców gminy Świdnica.

Co roku przeprowadzenie tych projektów pochłania z gminnej kasy kilkadziesiąt tysięcy złotych: po 40 tys. zł w 2017, 2016 i w 2015 r., 37 tys. zł w 2014 r. i 30 tys. zł w 2013 r.

- Realizując kolejny rok z rzędu program profilaktyki stomatologicznej dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica, chcemy podnieść świadomość zarówno dzieci, rodziców jak i nauczycieli w zakresie konieczności prawidłowej higieny jamy ustnej. Zmniejszyć koszty leczenia stomatologicznego w późniejszych latach, a także zachęcić do częstszych wizyt kontrolnych u stomatologa – podkreślała Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Na obszarze gminy Świdnica funkcjonują trzy szkolne gabinety dentystyczne. Na terenie hali sportowej w Witoszowie Dolnym, przy SP w Pszennie i przy SP w Lutomi Dolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH