PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świdnica: Dentalium i Wer – Med zajmą się profilaktyką stomatologiczną wśród dzieci

ms
31-10-2017, 07:26
Świdnica: Dentalium i Wer – Med zajmą się profilaktyką stomatologiczną wśród dzieci Świdnica: 40 tys. zł na profilaktykę stomatologiczną uczniów (foto: pixabay)
W wyniku zakończonej procedury postępowania konkursowego na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej w 2017 r. „Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych na terenie gminy Świdnica” wyłoniono dwa gabinety: Wer-Med, oraz Dentalium Centrum Stomatologii J. Kowal, M. Kowal.

Wer-Med obejmie programem szkoły podstawowe w: Lutomi Dolnej, Bystrzycy Górnej, Witoszowie Dolnym i Mokrzeszowie, natomiast Dentalium: szkoły podstawowe w Pszennie i Grodziszczu.

Do końca 2017 r. programem objętych zostanie 330 uczniów uczęszczających do klas III i V w gminie Świdnica. Łączny koszt realizacji programu wyniesie 39 339 zł

- Chcemy podnieść świadomość zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli w zakresie konieczności prawidłowej higieny jamy ustnej. Naszym celem jest zmniejszenie kosztów leczenia stomatologicznego w późniejszych latach, a także zachęcenie do częstszych wizyt kontrolnych u stomatologa - zapewniała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

W gminie Świdnica od 5 lat funkcjonuje gabinet stomatologiczny na terenie hali sportowej w Witoszowie Dolnym. W maju 2014 r. w Pszennie uruchomiono gabinet stomatologiczny przy SP w Pszennie, a od września 2015 r. działa gabinet przy SP w Lutomii Dolnej.

Świdnica kolejny rok z rzędu zdecydowała się przeznaczyć pieniądze na zapewnienie dzieciom darmowych wizyt u dentystów. W 2013 r. na takie wizyty u stomatologa przeznaczono 30 tys. zł, w 2014 r. 37 tys. zł, w 2015 i 2016 r. po 40 tys. zł.

Więcej: dsw.doba.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH