PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

20-03-2013, 00:20
Dziś Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
Dziś Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
Już po raz szósty, i po raz pierwszy w marcu, na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Tegoroczny World Oral Health Day odbywa się pod hasłem: Zdrowe zęby dla zdrowego życia. Organizatorzy zwracają tym samym uwagę na fakt, że piękne zęby to nie tylko pielęgnacja urody, ale również zdrowie całego organizmu.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej infoDENT24.pl przygotował dla czytelników sporo atrakcyjnych materiałów. Zachęcamy do lektury wywiadów przeprowadzonych z: dr Anną Lellą, wiceprezesem Naczelnej Rady Lekarskiej, szefową Komisji Stomatologicznej NRL, z dr. Orlando Monteiro da Silvą, prezydentem FDI oraz z dr. Gerhardem Konradem Seebergerem, prezydentem European Regional Organization FDI (ERO-FDI).

W tym roku ŚDZJU po raz pierwszy obchodzimy 20 marca, a nie 12 września jak dotychczas (rocznica urodzin założyciela FDI Charlesa Gordona). O przyczynach zmiany daty przeczytacie Państwo w pozostałych newsach.

- W tym roku nasze działania skupią się głównie na edukacji. Będziemy mówić, o tym, że właściwe dbanie o zęby jest niezwykle ważne dla ludzi w każdym wieku i na każdym etapie życia. Począwszy od maluchów po osoby starsze informują władze Światowej Organizacji Stomatologicznej (FDI).

FDI, jako patron, chce w szczególny sposób zwrócić uwagę na problemy wynikające z zaniedbań w zakresie zdrowia jamy ustnej. Organizacja stawia sobie za cel wzmocnienie świadomości znaczenia opieki stomatologicznej. Zwraca uwagę na to jak ważne jest regularne odwiedzanie lekarzy dentystów. Przypomina, że dbałość o zęby i jamę ustną może ustrzec przed groźnymi chorobami całego organizmu. FDI uważa, że próchnica to problem globalny, obok którego nie można przejść obojętnie.

Władze FDI podkreślają, że zdrowe zęby i dziąsła odgrywają zasadniczą rolę w życiu, pozwalając wykonywać codzienne czynności bez potrzeby odczuwania bólu.

FDI chce w tym roku dotrzeć do wszystkich: stomatologów, pracowników służby zdrowia, przedstawicieli mediów, nauczycieli oraz opinii publicznej.

Zobacz film FDI - Healthy Teeth for a Healthy Life ("Toothbrush Symphony")

źródło: FDI

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH