PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świadczenia stomatologiczne w każdej szkole!

ms
12-10-2016, 09:10
Świadczenia stomatologiczne w każdej szkole! Poseł Andrzej Melak (źródło: FB)
Do grona zwolenników stałej obecności dentystów w szkołach dołączył poseł Andrzej Melak.

- Wnoszę o podjęcie konkretnych działań mających na celu wprowadzenie świadczeń stomatologicznych w każdej szkole. Może zasadnym byłoby zagwarantowanie w budżecie dotacji celowych na program opieki stomatologicznej w szkołach – zastanawia się poseł Andrzej Melak.

Parlamentarzysta motywuje postulat tym, że dotychczasowa opieka stomatologiczna w Polsce nie zapewnia odpowiedniej profilaktyki młodym pacjentom (dla uczniów szkół różnego szczebla – od podstawowej do średniej).

Autor interpelacji poselskiej słusznie zauważa, że przepisy nie rozwiązały kwestii „obecności” w każdej szkole gabinetów stomatologicznych, aby jak największa liczba dzieci miała dostęp do opieki stomatologicznej w swoich placówkach.

Czego domaga się zatem poseł? - Powinny zostać stworzone warunki do realnego prowadzenia profilaktyki stomatologicznej oraz do wczesnego wykrywania i leczenia próchnicy u dzieci i młodzieży – uważa Andrzej Melak.

Wnioskodawca wyjaśnia przy okazji ministrowi zdrowia, że szczegółowe regulacje dotyczące opieki stomatologicznej zawarte są w dwóch rozporządzeniach ministra zdrowia:
- w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego z 6 listopada 2013 r.;
- w sprawie organizacji profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą z 28 sierpnia 2009 r.;
- a także w zarządzeniu nr 94/2014/DSOZ prezesa NFZ z 23 grudnia 2014 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   NFZ   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH