• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sukces. 93 proc. udział w zapobieganiu próchnicy zębów

ms
02-08-2017, 12:33
Sukces. 93 proc. udział w zapobieganiu próchnicy zębów We Wronkach przebadali stomatologicznie dzieci (foto: pixabay)
W gminie Wronki zakończyła się realizacja programu profilaktycznego z zakresu zapobiegania próchnicy zębów wśród dzieci. Realizowała go Specjalistyczna Poradnia Stomatologiczna Ortoidea.

Na 1364 dzieci próchnicę stwierdzono u 932, czyli u ponad 68 proc.; w jednej ze szkół próchnicę miały wszystkie badane dzieci; a u statystycznego 12-latka próchnica występuje w 3 zębach stałych.

Program, realizowany przez cały rok szkolny 2016/2017, adresowany był do wszystkich dzieci z „zerówek” i klas I-VI gminnych placówek oświatowych oraz oczywiście do ich rodziców. W programie wzięło udział 1364 dzieci, czyli ponad 93 proc. uprawnionych. W spotkaniach edukacyjnych uczestniczyło ponad 300 rodziców.

W ramach programu dzieci zostały poddane fluoryzacji zębów, dowiedziały się także jak dbać o higienę jamy ustnej, jak należy odpowiednio szczotkować zęby i jak trzeba właściwie się odżywiać.

Każde dziecko odwiedziło gabinet dentystyczny, gdzie specjalista dokonał przeglądów uzębienia. Z tych przeglądów sporządzona była szczegółowa informacja przekazywana rodzicom. Każde dziecko otrzymało kartę uczestnika programu i zalecenia dotyczące dalszego postępowania.

Więcej: psz24.info

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH