PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenckie Koło Naukowe Medycyny Jamy Ustnej i Medycyny Laboratoryjnej aktywne w czasie zjazdu dużych rodzin

JK/ŁS
09-07-2014, 10:54
Studenckie Koło Naukowe Medycyny Jamy Ustnej i Medycyny Laboratoryjnej aktywne w czasie zjazdu dużych rodzin Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Jamy Ustnej i Medycyny Laboratoryjnej w trackie Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin (fot. JK)
Po raz kolejny inicjatywą wykazali się członkowie Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Jamy Ustnej i Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W trakcie II Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin, przekonywali mieszkańców Lublina do regularnych badań w zakresie wczesnego wykrywania jamy ustnej i chorób ogólnoustrojowych.

Podczas akcji profilaktycznej uczestnicy rodzice oraz ich pociechy mieli dostęp do: bezpłatnych badań jamy ustnej w zakresie wczesnej diagnostyki raka, instruktażu higieny jamy ustnej, higieny uzupełnień protetycznych. Po za badaniem jamy ustnej każdy uczestnik miał możliwość skorzystania z bezpłatnej porady stomatologa.

Zjazd rodzin w Lublinie był drugą edycją ogólnopolskiego spotkania. Pierwszy odbył się w Grodzisku Mazowieckim w 2013 roku. Celem 3-dniowego spotkania, w którym wzięło blisko 1500 osób z całej Polski, jest integracja środowiska dużych rodzin i promocja wartości rodzinnych.

Udział w spotkaniu dużych rodzin jest kontynuacją profilaktycznej działalności Studenckiego Koła Naukowe Medycyny Jamy Ustnej i Medycyny Laboratoryjnej. Jego członkowie są także organizatorami akcji „Dni Otwarte Medycyny Jamy Ustnej" w ramach programu „WCZEŚNIEJ ZNACZY LEPIEJ", która poświęcona jest wczesnemu wykrywaniu raka jamy ustnej i chorób ogólnoustrojowych.
W jej ramach pacjenci mają możliwość: bezpłatnego wykonania badania poziomu glukozy we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, badania jamy ustnej w zakresie wczesnej diagnostyki raka, instruktażu higieny jamy ustnej, higieny uzupełnień protetycznych, jak również specjalistycznej pomocy ambulatoryjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH