PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenci z GUMed pomagają uchodźcom

kan
17-05-2017, 09:16
Studenci z GUMed pomagają uchodźcom Dzieci uchodźców miały robiony przegląd stomatologiczny w Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek (fot. pixabay)
Studenci IV roku stomatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wykonali przegląd zębów dzieci uchodźców z Ukrainy i Czeczenii.

Bezpłatny przegląd stanu jamy ustnej odbywał się w Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek (CWII) w Gdańsku.

Przyszły dzieci z Czeczenii i Ukrainy. Dowiedziały się nie tylko ile zębów mają do leczenia, ale także pobrały lekcję higieny. Powiedziano im, jak prawidłowo szczotkować zęby, poinformowano o roli fluoru, niciach dentystycznych i konieczności mycia także języka i policzków. Co ciekawe, wszystkie dzieci rozumiały pogadankę dentystów bez tłumacza. Mówią już po polsku lepiej niż ich rodzice. Tłumaczyły rodzicom treść spotkania. 

 Pomysł pomocy uchodźcom był inicjatywą Adama Bębna, studenta IV roku stomatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Przyłączyły się do niego Oktawia Bagińska i Joanna Perlińska, także z czwartego roku.

Młodzi stomatolodzy mimo nawału pracy na uczelni pomagają nie tylko uchodźcom, robią także bezpłatne przeglądy zębów dzieci w przedszkolach, szkołach i na oddziałach pediatrycznych.

 Więcej: gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH