PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Studenci stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Bydgoszczy?

ms
04-04-2016, 08:04
Studenci stomatologii na Uniwersytecie Medycznym w Bydgoszczy? Mgliste perspektywy na stomatologię w CM w Bydgoszczy (foto: pixabay)
Rzecznicy uniezależnienia się Collegium Medicum w Bydgoszczy od struktur UMK w Toruniu przedstawili swoje racje w Sejmie. Wśród argumentów były także te dotyczące niespełnionych nadziei na uruchomienie stomatologii przy ul. Dworcowej.

Czy taki plan zostanie w najbliższej przyszłości urzeczywistniony? Niezależnie od decyzji w kwestii ewentualnej separacji (na „tak” lub na „nie”), studentów stomatologii w najbliższych latach w Bydgoszczy nie zobaczymy.

Poseł Zbigniew Pawłowicz próbował przekonać pozostałych parlamentarzystów do obywatelskiego projektu ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. - Studenci studiujący w Bydgoszczy chcą dostawać dyplomy bydgoskiej uczelni. Toruń nie identyfikuje się z bydgoską uczelnią, a Bydgoszcz nie może wspierać uczelni z innego miasta - mówił Zbigniew Pawłowicz, przypominając historię nieruchomości przy ul. Dworcowej, gdzie mieli kształcić się przyszli stomatolodzy.

Powszechnej aprobaty dla jego argumentów nie było. UMK w Toruniu jest przeciwko powstaniu Akademii Medycznej na bazie Collegium Medicum. - Projekt nie ma merytorycznego uzasadnienia i jest wbrew interesowi polskiej nauki – przekonywał toruński poseł Tomasz Lenz.

Sprawa jest przegrana? Nie do końca. Marszałek Sejmu podjął decyzję, aby projekt zmian skierować do dalszej pracy w komisji. Prawdą jest, iż dokument mógł od razu trafić do kosza, jednak szanse na załatwienie sprawy po myśli zwolenników samodzielności CM są niewielkie.

Czytaj także:
W "niekształcenie" stomatologów w Bydgoszczy zamieszany rząd?
CM w Bydgoszczy: długa droga do stomatologii
Bydgoszcz: trwa bój o budynek dla stomatologii
W Bydgoszczy będą nauczać chirurgii szczękowej i stomatologii
Studia stomatologiczne w Bydgoszczy - będzie decyzja?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH