PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczny festyn w ośmiu miastach

kan
11-03-2017, 09:04
Stomatologiczny festyn w ośmiu miastach Podczas kolejnej akcji w ramach programu "Dzieciństwo bez próchnicy" zabawa ma być kluczem do wiedzy i dobrych nawyków higienicznych (fot. pixabay)
W marcu i kwietniu br., w ośmiu miastach Polski odbędą się imprezy dla najmłodszych promujące zdrowie jamy ustnej.  Są one częścią projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”.

W kolejne weekendy marca i kwietnia królik Pampiś odbędzie ogólnopolskie tournée. W centrach handlowych w ośmiu miastach będą organizowane imprezy edukacyjne dla dzieci. Ma to być okazja, by przekonać rodziców do większej troski o mleczaki, a także poradzenia im kiedy najlepiej udać się z dzieckiem na pierwszą wizytę do dentysty  oraz jak zachęcać pociechy do mycia zębów.

Z założenia każde wydarzenie ma dostarczać wielu atrakcji. Będą więc pokazy iluzjonistyczne, konkursy z nagrodami, upominki dla odwiedzających stanowisko, a także punkty z wyjątkowymi grami uczącymi podstaw higieny jamy ustnej.

Podczas wizyty królika Pampisia w centrum handlowym chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych.  – Wydarzenia stanowią uwieńczenie naszego czteroletniego projektu. Łączą w sobie kluczowe wartości działań, które w jego ramach prowadziliśmy. Po pierwsze, podobnie jak projektowe zajęcia edukacyjne, eventy umożliwiają bezpośredni kontakt z odbiorcami i to zarówno z dziećmi, jak i rodzicami. Przyjęta przez nas formuła pozwala, aby najmłodsi uczyli się przez zabawę, a to ważna idea naszego projektu, natomiast rodzice mogli zadawać pytania specjalistom i otrzymywać rzetelną wiedzę medyczną. Z kolei, ze względu na ulokowanie wydarzeń w centrach handlowych odwiedzanych w weekend przez tysiące osób, mamy zapewniony duży zasięg, tak samo jak prowadzona w zeszłym roku kampania promująca temat profilaktyki chorób jamy ustnej u dzieci,  mówił dla portalu miastodzieci.pl Piotr Gmerek, kierownik projektu „Dzieciństwo bez próchnicy".

Szczegółowy program imprez profilaktyczno-edukacyjnych:
11.03.2017 – Poznań, Centrum Handlowe King Cross Marcelin
12.03.2017 – Gorzów, Galeria Askana
18.03.2017 – Łódź, Centrum Handlowe Sukcesja
19.03.2017 – Warszawa, Galeria Mokotów
25.03.2017 – Gdańsk, Galeria Przymorze
26.03.2017 – Białystok, Galeria Alfa Centrum
01.04.2017 – Lublin, Galeria Olimp
02.04.2017 – Kraków, Galeria Bronowice

W każdym z miast impreza ma trwać przez 7 godzin (od 11.00 do 18.00).

Więcej: miastodzieci.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH