PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie rozwija skrzydła

ms
27-11-2017, 08:42
Stomatologiczne Centrum Kliniczne UM w Lublinie rozwija skrzydła Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Poradnia Leczenia Chorych w Znieczuleniu Ogólnym Stomatologicznego Centrum Klinicznego UM w Lublinie została zmodernizowana.

W Stomatologicznym Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zakończono remont pomieszczeń dla potrzeb leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym. Poradnię wyposażono w nowoczesną aparaturę do znieczulenia ogólnego, unit stomatologiczny z aparatem RTG i radiowizjografią. Dzięki zrealizowanej inwestycji poradnia dostosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zmiany możliwe były dzięki decyzji prof. Andrzeja Dropa, rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie o połączeniu Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej ze Stomatologicznym Centrum Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Powstał wówczas jeden z największych w regionie publicznych wielospecjalistycznych zakładów opieki zdrowotnej

Dzięki zatrudnionemu zespołowi wysokiej klasy specjalistów z dziedziny chirurgii stomatologicznej i stomatologii zachowawczej (wsparcie konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii stomatologicznej oraz konsultantów wojewódzkich) Centrum gwarantuje wysoki poziom zabiegów stomatologicznych.

W ramach umowy z NFZ SCK UM realizuje m.in. leczenie stomatologiczne z zakresu: stomatologii zachowawczej z endodoncją, stomatologii wieku rozwojowego, ortopedii szczękowej, wad rozwojowych twarzoczaszki, protetyki stomatologicznej, zaburzeń czynnościowych narządów żucia, chirurgii stomatologicznej i implantologii, chorób błon śluzowych jamy ustnej, diagnostyki obrazowej.

W SCK UM prowadzona jest także profilaktyka i leczenie powikłań terapii onkologicznych, profilaktyka i leczenie powikłań w jamie ustnej chorób ogólnoustrojowych, wczesna diagnostyka raka jamy ustnej, leczenie i monitorowanie zmian przednowotworowych, przygotowanie i opieka stomatologiczna pacjentów kwalifikowanych do przeszczepu komórek macierzystych i narządów litych.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH