• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczna pomoc doraźna - tylko dla altruistów

ms
26-05-2017, 08:11
Stomatologiczna pomoc doraźna - tylko dla altruistów Doraźna pomoc stomatologiczna - nie ma chętnych (foto: pixabay)
Siedlce to wyspa bez doraźnej pomocy stomatologicznej, stopniowo wyspa te się powiększa, bo trudno zmusić dentystów do pracy poniżej kosztów własnych.

Podczas posiedzenia Komisji Zdrowia Rady Miasta radna Stanisława Wardak dopytywała się jak długo mieszkańcy Siedlec w pilnych przypadkach jeździć będą po pomoc do oddalonego o 13 km od Siedlec Czepielina. Okazuje się, że niedługo, bo … przychodnia z Czepielina ma kontrakt tylko do 30 czerwca 2017 r. Chętnych do rywalizacji o świadczenie doraźnej pomocy stomatologicznej po tym terminie nie ma.

NFZ ogłosił już dwa konkursy, na które nie wpłynęła żadna oferta. - Teraz będziemy przychodnię z Czepielina błagać na kolanach, żeby ten kontrakt jednak wzięli – stwierdziła wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka.

– Stawka proponowana przez NFZ nie pokrywa kosztów pracy lekarza – przypomniał Paweł Żuk, prezes Centrum Medyczno-Diagnostycznego  w Siedlcach.

 – Warunki, jakie proponuje Fundusz, są nie do przyjęcia i dlatego nie chcemy mieć kontraktu – tłumaczy Tygodnikowi Siedleckiemu Lidia Oleszczuk, właścicielka Przychodni Stomatologicznej „Dentica” w Siedlcach. – Szanujemy swoich pacjentów i nie możemy się zgodzić na usługi w takim standardzie, jaki chce finansować NFZ.

To rzecz oczywista, pieniądze, przeznaczane na nocną pomoc stomatologiczną, są zdecydowanie za niskie. – Za te stawki nikt nie będzie w stanie godnie zapłacić lekarzowi, który ma przecież dyżurować w nocy - twierdzi Lidia Oleszczuk i dodaje, że w takich punktach - pomocy szukają pacjenci z nagłym bólem zębów. Zwykle kwalifikują się oni do leczenia kanałowego lub usunięcia zęba. Tego nie może robić lekarz zaraz po studiach, tylko wykwalifikowany specjalista, a ci za minimalne stawki nie będą pracować.

Więcej: tygodniksiedlecki.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH