PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Stomatologia szkolna” kolejne starcie?

ms
04-05-2017, 11:07
„Stomatologia szkolna” kolejne starcie? Dentysta w szkole, ale której? (foto: pixabay)
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiada, że powstanie spójny program, który ma objąć dzieci opieką stomatologiczną. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia z mniejszym zapałem mówi o gabinetach stomatologicznych w szkołach.

Kolejnym programem, obok zapewnienia posiłków w szkołach, ma być szkolna stomatologia. - Założenia tego rozwiązania będą przedstawione przed wakacjami. 22 maja Ministerstwo Zdrowia spotyka się z MEN, żeby zaprezentować założenia do programu, który ma objąć dzieci opieką stomatologiczną. Pokażemy państwu oba te programy – zapewniła minister edukacji narodowej.

- To niezbędny element – oprócz ciepłego posiłku – który stanowi o dobrej szkole – zaznaczyła Anna Zalewska.

Przypomnijmy, że Wanda Szelachowska z Departamentu Matki i Dziecka Ministerstwa Zdrowia, przedstawiając w kwietniu założenia projektu ustawy o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, powiedziała m.in.: Nie przyjmujemy zasady, że w każdej szkole jest lekarz i lekarz dentysta z dwóch prozaicznych przyczyn: kadrowych i finansowych. Koszt utworzenia i wyposażenia gabinetów stomatologicznych to ok. 7 mld zł nie mówiąc o bieżącej eksploatacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH