• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia "na NFZ" w 2017 r.: ponure perspektywy

ms
04-01-2017, 08:03
Stomatologia NFZ małe nakłady na stomatologię (foto: pixabay)
Nakłady na stomatologię, realizowaną w oparciu o fundusze NFZ, wzrosną nominalnie w 2017 r. w stosunku do 2016 r. o 0,51 proc. To bardzo mizerny wskaźnik.

Podany przyrost to wielkość średnia w oparciu o dane ze wszystkich oddziałów NFZ. Są zatem takie OW (pięć), w których nakłady na stomatologię spadną i to nominalnie.

Tymczasem dynamika nakładów na świadczenia opieki zdrowotnej ogółem jest przeszło …dziesięciokrotnie wyższa i wynosi 5,9 proc.

Najgorzej w tym zestawieniu rysuje się sytuacja w Lubuskim OW NFZ – spadek nominalny aż o 8,28 proc. Mniej pieniędzy na stomatologię będzie także w OW: Opolskim, Dolnośląskim, Podkarpackim, Warmińsko – Mazurskim. Zachodniopomorski OW NFZ ma dostać w 2017 r. tyle pieniędzy co w 2016 r.

Rok 2017 najlepiej pod względem wzrostu nakładów na finansowanie stomatologii przedstawia się na terenie Łódzkiego OW NFZ: 6,19 proc. W pozostałych oddziałach dynamika jest wyraźnie poniżej przyrostu kosztów świadczeń opieki zdrowotnej ogółem.

Oczywiście wszystkie  wyliczenia oparte są o plany finansowe (te z 2016 i te z 2017 r.), rzeczywiste nakłady będą się zapewne różnić, chociaż dysproporcje te nie mogą być na tyle istotne, aby zmieniły obraz sytuacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ  

POLECAMY W SERWISACH