PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia na NFZ: białe plamy na mapie woj. łódzkiego

smn
22-06-2017, 11:36
Stomatologia na NFZ: białe plamy na mapie woj. łódzkiego Konkurs NFZ nie wyłonił żadnej praktyki stomatologicznej na terenie czterech gmin w woj. łódzkim (fot. pixabay)
W woj. łódzkim w czterech gminach nie będą świadczone usługi stomatologiczne w ramach NFZ. W konkursie nie wyłoniono tam żadnego gabinetu dentystycznego.

Jak informuje portal ePiorkow.pl, mieszkańcy gmin Sulejów, Ręczno, Aleksandrów i Moszczenica z początkiem lipca nie będą mieli bezpłatnej opieki stomatologicznej. To efekt, lub bardziej brak efektu, konkursu NFZ na świadczenie usług stomatologicznych.

Konkurs rozstrzygnięto z końcem maja. - Ostatni konkurs był 5 lat temu i trzeba było się do niego bardzo dobrze przygotować. W tej sprawie planujemy w najbliższym czasie spotkanie z samorządowcami i przedstawicielami przychodni. Nawet jeśli w żadnej z tych gmin takie usługi nie będą świadczone, wybraliśmy sześć innych poradni na terenie powiatu, które są świetnie przygotowane. Po prostu wybraliśmy najlepszych w powiecie - powiedziała w rozmowie z portalem  Anna Leder z zespołu prasowego łódzkiego oddziału NFZ.

Tymczasem w gminie Gorzkowice  znajdować się będą dwa punkty bezpłatnej opieki stomatologicznej. -Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że wyłoniono 9 oferentów mających zapewnić świadczenia na terenie powiatu, ale nie ma wśród nich gminy Aleksandrów. - Nie wyobrażam sobie, że jedna z największych gmin na terenie województwa mogłaby zostać pozbawiona bezpłatnej opieki dentystycznej - podkreślał w rozmowie z ePiotrkow.pl  radny z gminy Aleksandrów Paweł Mamrot - tym bardziej, że na naszym terenie nie ma ani jednego prywatnego gabinetu stomatologicznego.

Gabinet mający obecnie kontrakt z NFZ na terenie gminy będzie świadczył bezpłatną opiekę stomatologiczną jedynie do końca czerwca. Wiadomo już, że padły pomysły uruchomienia uzupełniającego postępowania konkursowego. O takiej możliwości informowały zarówno dyrektor PZOZ Eliza Bartkowska jak i Dorota Jankowska - wiceburmistrz Sulejowa.

12 czerwca PZOZ w Piotrkowie wystosował pismo do kierownika delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Piotrkowie, Rafała Żerka z prośbą o ponowne rozpatrzenie sytuacji. -  Do delegatury złożono wnioski o ogłoszenie postępowań uzupełniających. Zostaną one rozpatrzone po zakończeniu postępowań odwoławczych w rodzaju stomatologia (odwołań złożonych przez innych oferentów). 

Dyrektor ŁOW NFZ, po analizie dostępności świadczeń stomatologicznych i ocenie posiadanych środków finansowych, rozważy ogłoszenie uzupełniających postępowań konkursowych - informuje portal ePiotrkow.pl.

 Więcej: epiotrkow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   refundacja leczenia stomatologicznego  

POLECAMY W SERWISACH