PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia dziecięca: są pieniądze nie ma pacjentów

ms
06-02-2017, 08:26
Stomatologia dziecięca: są pieniądze nie ma pacjentów Gdańska Rada Zdrowia Publicznego o stomatologii dziecięcej (foto: pixabay)
Gdańska Rada Zdrowia Publicznego zastanowi się dlaczego nie ma chętnych na udział w programie profilaktyki stanu uzębienia u trzyletnich gdańszczan.

Radzie szefuje Tadeusz Jędrzejczyk z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista zdrowia publicznego, były prezes NFZ.

Tadeusz Jędrzejczyk w rozmowie z Radiem Gdańsk przyznał, że istnieje problem z nie do końca wykorzystanymi możliwościami w ramach programu profilaktyki stanu uzębienia u trzyletnich mieszkańców Gdańska. - Okazało się, że rodzice nie wykorzystywali dostępnych środków, była mała frekwencja. Teraz trzeba znaleźć metody i zaproponować rozwiązanie, które pozwoli na to, aby program ten został zrealizowany z korzyścią dla mieszkańców - mówi szef Rady.

Rada będzie służyć władzom Gdańska radą i opinią. Ma integrować i oceniać działania i pomysły, które pośrednio wpływają na zdrowie mieszkańców, a nie są wykorzystywane.

Członkinią Rady jest m.in. prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego, Oddziału Stomatologicznego GUMed. 

Więcej: radiogdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH