PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia dziecięca: Ostrów Wielkopolski pokazuje klasę

js
24-09-2015, 11:09
Stomatologia dziecięca: Ostrów Wielkopolski pokazuje klasę Ostrów Wielkopolski (foto: wikimedia)
Ostrów Wielkopolski, przygotowuje się do wdrożenia programu, za pomocą którego podjęta zostanie walka z próchnicą u dzieci.

- Jest to dla mnie, jako dla prezydenta miasta, bardzo ważny projekt, ponieważ w moim programie wyborczym wskazywałam, że walka z próchnicą jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją Ostrów Wielkopolski i ostrowskie szkoły – mówi prezydent Beata Klimek. Dodaje ona, że ostrowski program walki z próchnicą ma sens i władze samorządowe oraz dyrektorzy szkół muszą zrobić wszystko, aby ten program wdrożyć w życie.

Ostrów Wielkopolski to jedno z czterech miejsc na terenie województwa wielkopolskiego, które zostało wytypowane do badań profilaktycznych w ramach akcji “Chroń dziecięce uśmiechy”. W Szkole Podstawowej nr 9, która jest gospodarzem ostrowskiej akcji, badaniem objętych zostanie ponad 700 uczniów. Organizatorzy dotarli z wirtualnymi gabinetami stomatologicznymi także do Poznania, Piły i Dopiewa.

– Te badania mają także taki aspekt przełamywania lodów, bo lęk przed wizytą u dentysty wciąż jest bardzo silny – dodaje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Musimy takimi badaniami oswajać dzieci z wizytą u stomatologów i pokazywać, że regularne wizyty u stomatologa i mycie zębów po każdym posiłku spowoduje, że problemu bolącego zęba po prostu nie będzie. Trudne zadanie przed nami i mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się te przerażające statystyki poprawić. Wydaje nam się, że wyprowadzenie gabinetów stomatologicznych ze szkół spowodowało to, że dzisiaj większość naszych dzieci opieką stomatologiczną nie jest objętych z bardzo różnych względów, także ekonomicznych - tłumaczy prezydent Beata Klimek.

Więcej: ostrow24.tv

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH