PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia dziecięca: jak to się robi w Małopolsce

ws
25-09-2015, 10:20
Stomatologia dziecięca: jak to się robi w Małopolsce NFZ Kraków przy Batorego (źródło google maps)
Brak ortodontów, którzy chcieliby leczyć dzieci w ramach ubezpieczenia, uniemożliwia zwiększenie liczby poradni ortodontycznych, chociaż NFZ zabiega o uruchomienie kolejnych placówek – twierdzi Elżbieta Fryźlewicz- Chrapisińska, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych w MOW NFZ.

- Dzieci w Małopolsce mogą korzystać z profilaktyki i leczenia w 535 poradniach stomatologicznych i niemal w 50 poradniach ortodontycznych. - Kontraktując poradnie stomatologiczne zależało nam na tym, aby godziny przyjęć były jak najdogodniejsze dla rodziców, którzy zazwyczaj w ciągu dnia są w pracy. W większości z placówek dzieci przyjmowane są zatem nawet w późnych godzinach popołudniowych, a także w soboty - przypomina Elżbieta Fryźlewicz –Chrapisińska.

W 2014 r. poradnie te odwiedziło 276 485 dzieci. W 2015 r. może ich być więcej.

Nakłady na stomatologię dla dzieci wynoszą w 2015 r. 27,6 mln zł, a na ortodoncję 12,9 mln zł.

- Małopolska może pochwalić się jednymi z najwyższych w Polsce nakładów na stomatologię dziecięcą w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców - podkreśla Elżbieta Fryźlewicz- Chrapisińska. 

Małopolski OW NFZ co roku - w miarę możliwości finansowych - zwiększa nakłady zarówno na stomatologię ogólną, jak i ortodoncję.

Więcej: gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH