PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog niedoceniany w woj. świętokrzyskim?

05-02-2013, 23:47
Stomatolog niedoceniany w woj. świętokrzyskim? (fot. Google Maps)
Stomatolog niedoceniany w woj. świętokrzyskim? (fot. Google Maps)
Jak wytłumaczyć, że na 250 lekarzy rywalizujących w konkursie Lekarz Roku 2012, organizowanym przez największy lokalny dziennik "Echo Dnia", tylko dwóch związanych jest ze stomatologią?

W ramach konkursu Lekarz Roku już po raz dziesiąty pacjenci z regionu świętokrzyskiego zadecydują komu, ich zdaniem należą się największe podziękowania za rok wytężonej pracy na rzecz ludzkiego zdrowia i życia. - Liczba zgłoszeń do plebiscytu pokazuje, że cudownych, oddanych powołaniu lekarzy w naszym województwie nie brakuje przekonuje na stronie internetowej organizator.

Faktycznie, nie brakuje, tak duża liczba nominowanych wskazuje na to, że konkurs ten jest jednym z większych tego typu w kraju. Jednak na 14 listach (Kielce plus 13 powiatów) infoDENT24.pl wypatrzył tylko dwóch lekarzy zajmujących się stomatologią: dentystkę Alicję Szot-Trepkę (Kielce) i chirurga stomatologicznego Pawła Baranowicza (Kielce). Oznacza to, że dentyści stanowią jedynie 0,8 proc. wszystkich nominowanych lekarzy. Przypomnijmy, że według danych Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia, uprawionych do wykonywania zawodu lekarza dentysty w województwie świętokrzyskim jest 997 osób (stan na 31.12.2012 r.)

W redakcji "Echa Dnia", nie uzyskaliśmy informacji co może być powodem tak skromnej reprezentacji dentystów w konkursie. Organizatorzy potwierdzili natomiast , że nie było żadnych barier regulaminowych dla stomatologów. W istocie, dokument określający zasady rywalizacji mówi, że do konkursu można zgłaszać lekarzy, a nie lekarzy i lekarzy dentystów, jak mówi ustawa. Trudno jednak zakładać, że składający kandydatury zasugerowali się, że to nie jest konkurs dla dentystów.

Organizatorzy nie byli nam także w stanie udzielić informacji czy, wśród zgłaszanych lekarzy, znaleźli się dentyści, którzy nie uzyskali tzw. minimum, czyli 20 głosów uprawniających do udziału w dalszych etapach.

Zwycięzcę konkursu poznamy 12 lutego, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie to niestety stomatolog. Na tydzień przed zakończeniem głosowania Paweł Baranowicz uzyskał 15 głosów (SMS) a Alicja Szot-Trepka zaledwie 4. Lider ma ich prawie 2000.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   konkursy   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH