PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolodzy ze 120 państw na Kongresie FDI 2016 w Poznaniu

en/PAP
07-09-2016, 11:25
Stomatolodzy ze 120 państw na Kongresie FDI 2016 w Poznaniu Trwa Kongres FDi w Poznaniu (foto infoDENT24.pl)
Trwający w Poznaniu Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016 jest - według organizatorów - będzie to najbardziej prestiżowe wydarzenie w historii polskiej stomatologii.

- Każda grupa zawodowa ma wydarzenie, które traktuje wyjątkowo. Dla międzynarodowego grona lekarzy stomatologów nie ma spotkania bardziej prestiżowego niż Kongres FDI. FDI 2016 Poznań należy również traktować jako ogromną szansę na promocję osiągnięć polskiej stomatologii, zarówno tych w wymiarze naukowym, jak i przemysłowym. Udowodnimy, że należymy do ścisłej czołówki - przekazał PAP prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster.

Uczestnicy kongresu będą dyskutowali m.in. o stomatologii zachowawczej, protetyce stomatologicznej, laseroterapii, stomatologii estetycznej, ortodoncji, czy implantologii.

Poza wykładami międzynarodowego grona ekspertów, w programie wydarzenia znalazły się także debaty oraz kursy praktyczne. Kongresowi towarzyszyć będzie również wystawa ponad 300 producentów najnowocześniejszych produktów wykorzystywanych obecnie w stomatologii na całym świecie.

Jak podkreśliła Anna Lella prezydent Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej ERO-FDI, Kongres jest także okazją, by zarówno lekarze, jak i pacjenci zrozumieli, że zachowanie w zdrowiu jamy ustnej, a szczególnie codzienna prawidłowa higiena, w połączeniu z regularnymi wizytami w gabinecie stomatologicznym, mogą być kluczem do długowieczności i do poprawy jakości życia.

- Głośno mówimy o związkach chorób jamy ustnej z chorobami ogólnymi i apelujemy o współpracę lekarzy w tym zakresie. Wyjaśniamy m.in., że cukrzyca niekorzystnie wpływa na stan dziąseł i w drugą stronę, że choroby przyzębia mogą pogarszać przebieg cukrzycy  - dodała.

Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2016 potrwa w Poznaniu do 10 września. Organizatorem wydarzenia jest m.in. Światowa Federacja Dentystyczna FDI oraz Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Bartłomiej W. Loster   Anna Lella   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH