PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Starość na celowniku FDI podczas Kongresu w Poznaniu

kan
03-06-2016, 07:08
Starość na celowniku FDI podczas Kongresu w Poznaniu Problemy starzenia się tematem obrad FDI
W Lucernie eksperci zajmujący się zdrowiem jamy ustnej (zaproszeni przez FDI i GC Corporation) ustalili, że podczas Kongresu FDI w Poznaniu jednym z motywów przewodnich będzie starzejące się społeczeństwo.

- To było prawdziwe święto, spotkało się 20 wybitnych ekspertów z całego świata, w tym przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia – mówił prezydent FDI Patrick Hescot.

Problemy poruszane w czasie konferencji:
- utrata zębów i znaczenie zachowania zębów dla witalności, jakości życia i długowieczności;
- zapobieganie utracie i bólowi zębów w działaniach zmniejszających rozpowszechnienie chorób jamy ustnej;
- związek zdrowia jamy ustnej, zdrowia ogólnego i chorób przewlekłych;
- systemy opieki zdrowotnej;
- nadzór i monitorowanie;
- wprowadzenie strategii dla starzejących się społeczeństw.

Priorytetem konferencji było zaprezentowanie efektów szerszemu gronu - dentystom, krajowym stowarzyszeniom dentystów, urzędnikom i innym grupom zawodowym, mającym wpływ na zdrowie jamy ustnej i zdrowie ogólne społeczeństw.

Następny krok w działaniach FDI to prezentacje strategii mających poprawić zdrowie jamy ustnej w starzejących się populacjach na specjalnej sesji podczas Światowego Kongresu Dentystycznego w Poznaniu, 7-10 września. W trakcie Kongresu swoje wystąpienia zapowiedzieli: Martin Schimmel ,Susan Hyde, Christoph Benz, Elisa Ghezzi i Hideo Miyazaki. Nagranie z sesji będzie po Kongresie dostępne na stronie internetowej FDI. Ponadto autorzy wystąpień przygotują na ten temat artykuły, które będą opublikowane na początku 2017 r. w specjalnym dodatku International Dental Journal.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH