PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

SPZOZ MSW w Koszalinie powalczy o kontrakt w WSA

ms
25-08-2014, 08:14
SPZOZ MSW w Koszalinie powalczy o kontrakt w WSA Poliklinika w Koszalinie traci kontrakt (źródło: Google Maps)
Jak już pisaliśmy Poliklinika w Koszalinie straciła kontrakt na leczenie zębów dorosłym. Odwołanie do dyrektora OW NFZ nie dało rezultatu, pozostaje droga sądowa.

O skierowaniu sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (odwołanie do WSA musi być złożone do końca sierpnia) wspomniał Tomasz Walasek dyrektor Polikliniki. W jego ocenie Zachodniopomorski OW NFZ nie brał pod uwagę jakości świadczonych usług i długoletnich tradycji Polikliniki w tym zakresie. Dla komisji konkursowej największe znaczenie miał koszt kontraktowanej usługi. Inni byli tańsi a poza tym zadeklarowali realizowanie usług w weekendy.

Rocznie w Poliklinice leczyło zęby kilka tysięcy dorosłych osób. Poliklinika w ciągu ostatnich dwóch latach i pięciu miesiącach zrealizowała nadwykonania na kwotę 198 tys. zł.

Już w lipcu SPZOZ MSW nie powinien przyjmować pacjentów, mimo to dwóch lekarzy dentystów nadal leczyło, chociaż za zrealizowane usługi NFZ nie zapłaci. Powiększą się zatem koszty koszalińskiej Polikliniki, a wpływy nie wzrosną.

O sprawie psialiśmy tutaj 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH